Pogačice sa puterom i zrnima

Pogačice sa puterom i zrnima

12.01.2018 01:05, Astal - Kuhinja ravnice

Pogačice sa puterom i zrnima  Ono što je simpatično u vezi ovih pogačica je da u njih ne ide ni kvasac ni prašak za pecivo. Doduše možete dodati vrlo malo-što bi se reklo naprstak sode bikarbone a i ne morate. Druga simpatičnost ovog recepta je mogućnost raznih kombinacija..

zrna, sira...

znači možete da kombinujete ono što volite a možete da kombinujete i količinu onoga što volite. Kako su ove pogačice, koje u Engleskoj varijanti nazivamo Scones, veoma skromne po sastojcima, potrudite se da barem ti sastojci budu što kvalitetniji.

Zato ja biram Prezident maslac.  Potrebno je:350 g brašnamožete kombinovati belo sa intergralnimkašikica soli50g semenki lana50g semenki suncokreta-očišćenih 50g kikirikija75g prezident putera1 jaje2dcl jogurtamaslinovo ulje za premazivanje.

Od svih sastojaka umesite testo.

testo će biti tvrđe strukture, ali ja ga uvek ostavim nekih 15 minuta da odstoji-Potom ga razvijem oklagijom, ne previše tanko.

i isećem na sitne trouglove ali ne previše sitne iz razlog ajer će pogačice biti uže i tvrđe kada se ispeku.

Premazem maslinovim uljem stavim na pek papir i pečem na 220C oko 15 minuta dok ne porumene.

Možete ih peći i na 200C ako ste ih deblje razvili,, kako bi se postepeno sušile i da e budu gnjecave unutra.                              Možete pratiti i foto prikaz -sam postupak izrade korak po korak