Milka Torta koja se ne peče

Milka Torta koja se ne peče

06.11.2017 23:05, Astal - Kuhinja ravnice

Milka Torta koja se ne peče Uvek sam mislilakvalitetnu tortu moraš joj se posvetiti ceo dan.

I kore one uvek moraju biti ..

barem sa 12 jaja.

dakako, jeste takve su torte zaista najbolje, ali hvala Bogu danas imamo i nove recepte..

Lagane torte koje se ne peku.

Ne treba ih upoređivati sa ovim prvim pravim tortamaSvaka nađe svoje mesto u našim stomacima..

Recept za Milka tortu sam našla na internetu imalo sam ga modifikovala, doduše onako kako meni odgovara.

Potrebno je:za krem deo1l mleka10 kašika šećera3 pudinga od vanile300 gr mlečne milka čokolade100 gr bele milka čokolade500ml slatke pavlakei još okrugli pleh-kalup sa štipaljkom.

Priprema:Prvo pravimo koru od:300g mlevenog plazma keksa200g margarina150g prah šećera1-2dcl soka od narandže Margarin penasto umutimo sa prah šećerom, dodamo plazmu i sok zavisi od potrebe da smesa bude meka.

Kada sve lepo sjedinimo pleh možememo obložiti sa keks delom.

Sada pravimo krem deo tako što u litru mleka ukuvamo tri pudinga od vanile u koji smo dodali i šečer.

Gotov puding podelimo na dva dela.

u jedan dodamo crnu milka čokoladu a u drugi deo belu milka čokoladu.

Kada se ohladi ulupamo slatku pavlaku i podelimo je na tri dela.

prva dva dela dodamo u piding sa tamnom čokoladom a drugi deo u puding sa belom čokoladom,ostatak slatke pavlake ostavite za odgore.

preko plazma keksa u kalup dodajte tamni deo pa svetli pa slatku pavlaku.

Kada se stegne poslužiti.

Ukrasiti listićima badema.#ovo je bila naša Novogodišnja torta.