Kapućino Mafini sa sojinim mlekom

Kapućino Mafini sa sojinim mlekom

17.06.2017 21:05, Astal - Kuhinja ravnice

Kapućino Mafini sa sojinim mlekom Sjajni mafini a pri tom odlični za one koji vole sojino mleko ili proizvode od soje.

Mogla bih ove mafine nazvati i mafinima od soje...

ali kako imaju i kapućino i kako taj ukus preovladava u njima zaista sa pravom nose Kapućino ime.

takođe moram da priznam da su Mafini nešto od  čega sam se od prvog dana zaljubila.

mali, slani slatki sa hiljadu i jednom kombinacijom.

Takođe ovom prilikom želim da otvorim i jednu novu stranicu jedno novopoglavlje na blogu a koje će se odnositi na soju , recepte sa sojom i raznorazna jela i kombinacije. Potrebno Vam je:2 jajeta2dcl sojinog mleka50g sojinih ljuspica50g suvog grožđa 150g secera1 kašika kakaa1 kesica kapucina 1dcl ulja150g brašna i to: 1/3 sojinog 2/3 belog brašnaPriprema: Kada pripremam mafine uvek podelim suve i mokre sastojke, tako od prvog dana, kada sam počela da pravim mafine, pročitala sam da treba uvek razdvojiti suve i mokre sastojke.

kako bi se lepse sastojci sjedinili,a obzirom da se radi o malim formama i bili kompaktni.

Takođe mafine uvek ama baš uvek mešam sa kulinarskom žicom a ne mikserom,što znači: Da sa laganim mešanjem kulinarskom žicom, vi će te grudvice koje nastaju od spajanja suvih i vlažnih sastojaka  uniništiti ali ako miksujete mikserom na najvećoj brzini može da vam se desi da vam tetso postane vodenasto a mafini žilavi.

Takođe još jedna mala informacija o sojinom brašnu.

Kako se upotrebljava u kuvanju i u kojoj se razmeri meša sa običnim belim ili crnim brašnom.

Sojino brašno se može mešati sa bilo kojim brašnom, najbolje belim.

Ako sa sojinim brašnom pripremate neka peciva tipa-pogače, kiflice najbolje da promer bude50:50.

Za dizano testo akopravite npr strdle, proemr sojinog brašna ce biti dovoljan sa 25% u odnosu na belo psenicno brašno.

Za prhko testo-odnos od 40:60%a ako hocete da napravite savijaču sojino brašno možete staviti u odnosu na belo brasno u 10% od ukupne količine brašna.